Youth

Youths.png

YOUTH

12 To 18 Years Old

Gold Award

Name
School
JingHan Kristy
CHIJ St Nicholas Girls' Primary School
Sun Keshi
Raffles Girls Primary School
Ziyi Yang
Fairfield Methodist Primary School
Abduhu Shadiq Hibatulluh
ITE College Central
Araina Goh
Assumption English School
Ayan Kamath Mehra
Singapore American School
Athena Peh
Anglo-Chinese School (International)
Mohan Cheng
Nanyang Academy Of Fine Art
Liu Jia Cheng
Ai Tong School
Jiashan Sun
Fang Zi Qing
Sengkang Green Primary School
Goh En Le Adrina
St. Nicholas Girls' School
Chanchal Kashyap
Rajkiya Balika Inter College
Lauren Chin
Singapore School Of The Arts
Ada Shi
The Winstedt School
Zhu YaoRui

Silver Award

Name
School
Syahidah Adilah
ITE College Central
Neo Jing Xuan
ITE College Central
Leia Goh Jia En
Wang ShiQi Lucy
Punggol Cove Primary School
Sun Lu Yun
Nan Chiau Primary School
Woon Albee
Paya Lebar Methodist Girls Primary School
Al Kausyar Bin Jasman
ITE College Central
HaoQi Guo
Overseas Family School
Jasmine Gan
Deyi Secondary School
Wang Zheng Jenson Chan
ITE College Central
Shiqi Li
Zhangde Primary School
Shikai Lim
ITE College Central
Xin Ying Ng
ITE College Central
Puteri Ellesya
ITE College Central
Tiara
ITE College Central
Chen Hao Ran
Nanyang Primary School
Cao Mei Qi
Kong Hwa School
Pei Zitong
Nanyang Academy Of Fine Arts
Zicheng Lin
Hwa Chong Institution

Bronze Award

Name
School
Elton Soh
ITE College Central
Hsu Hsien
Boonlay Secondary School
Anya Lee
ITE College
Aries Choochit
ITE College Central
Candice Chow
Queenstown Secondary School
Junxi Cao
North London Collegiate School
Carlene Yiong
ITE College Central
Deepra Banerjee
Anglo-Chinese School (Independent)
Dlyan Lim
ITE College Central
Marc Emocling
ITE College Central
Febee Jin
ITE College Central
Fiona Choo En Hui
ITE College Central
Gweneth Ho
ITE College Central
Siyi Isabella Huang
Xinghua Primary School
HuiTing Chua
ITE College Central
Isa Irsyad
ITE College Central
Jazlynn Johan
ITE College Central
Darryl Kong
ITE College Central
Kripa Gurung
ITE College Central
Laura Fong
ITE College Central
Lewis Low
Anderson Secondary School
Mas Der Intan Massuhairi
ITE College Central
Nur Iman
ITE College Central
Salsabila Azmi
ITE College Central
Sonya Tanuwidjaja
Chung Cheng High School
Xiu Xian Tan
ITE College Central
Taufizah Yusri
ITE College Central
Zhang Shu Han
Punggol View Primary School
Kingsley Fang Rao
Wang Xinyue
Singapore Chinese Girls' School
Ke Xinyan
Maha Bodhi School
Weihan Chen
Maha Bodhi School
Rao Junyi
Sengkang Green Primary School
Jensen Teo Li Rong
Maris Stella High School (Primary)
Jia Chen Liu
Ai Tong School
Deng Shiqi
Mee Toh School
Su Chuyuan
Yu Neng Primary School
Jonathan Jiayao Lie
Anglo-Chinese School (Independent)
Soo Kee Yeo
St. Hilda's Secondary School
Tsz Ching Ng
San Yu Adventist School
Nur Iffah Maniam
Madrasah Irsyad

Rising Young Artist Award

Name
School
Sun Keshi
Raffles Girls' School
Ziyi Yang
Fairfield Methodist School (Primary)
Zhu YaoRui

Most Creative Award

Name
School
Phoebe Qin Qian Han
Telok Kurau Primary School
Zicheng Lin
Hwa Chong Institution
Liu Jia Cheng
Ai Tong School

For any enquires regarding the contest,

you may contact us at SIAC@aa.org.sg